Pogrzeb katolicki


HARMONOGRAM CEREMONII POGRZEBOWEJ


1 godzina 45 min przed ceremonią pogrzebową:
Wystawienie trumny/urny w Kaplicy Cmentarnej, na życzenie rodziny możliwość identyfikacji osoby zmarłej.

1 godzina przed ceremonią pogrzebową:
Trumna jest zamknięta, obowiązuje zakaz jej otwierania. Można dostarczyć wieńce oraz wiązankę na trumnę którą przymocuje obsługa pogrzebu.

30min przed ceremonią pogrzebową:
Możliwość odmówienia różańca w intencji osoby zmarłej. Prowadzenie różańca odbywa się przez osobę wyznaczoną przez Rodzinę. W przypadku braku takiej osoby istnieje możliwość zamówienia prowadzącego – Pan Artur

Ustalona godzina pogrzebu:
Ksiądz rozpoczyna ceremonię pogrzebową, następuje wyprowadzenie trumny do Kaplicy Kościoła Trójcy Przenajświętszej. Obsługa pogrzebowa w pierwszej kolejności wynosi wieńce i wiązanki, które są układane na Melexach, a następnie zostaje wyniesiona trumna/urna.

Ustawia się kondukt pogrzebowy: na początku krzyż, który niesie osoba z obsługi pogrzebu, następnie kapłan, osoby z wieńcami, karawan, Rodzina i pozostali uczestnicy pogrzebu.

Po przeniesieniu trumny do Kaplicy Kościoła Trójcy Przenajświętszej zostaje odprawiona Msza Święta. Po jej zakończeniu następuje odprowadzenie trumny/urny w kondukcie pogrzebowym na miejsce wiecznego spoczynku.

Przy grobie ksiądz dokonuje obrzędu pochowania, po czym następuje złożenie trumny/urny do grobu. Gdy grób jest zamknięty, składane zostają wieńce oraz znicze.